Як правильно укласти договір після завершення процедури державної закупівлі

Процедура електронних торгів, що проходять на майданчиках з акредитацією в ПроЗорро завжди має один вигляд. Все починається зі збору документів й подачі заявки на участь в тендерному замовленні. Наступним кроком є отримання свого особистого номеру, після чого учасник вже отримує повідомлення з інформацією про самі торги. 

Якщо говорити про державні закупівлі, що проходять у вигляді аукціону, то основна мета такої процедури – це отримання найбільш вигідної пропозиції для замовника. Відповідно, переможець визначається саме на основі економічної складової, що є єдиним важливим критерієм, що обов’язково враховується організатором.

Учасники, яким не вдалось отримати перемогу в торгах, мають можливість повернути своє тендерне забезпечення на свій особовий рахунок. Це актуально не лише у випадку з українською енергетичною біржою, але при користуванні послугами будь-якого іншого сервісу, що пропонує брати участь в торгах.

Після оголошення результатів торгів, наступає етап підписання контракту і цьому моменту потрібно приділяти особливу увагу. Ви маєте змогу перейти за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/ueex/sections-council/representatives-electric-power й більш детально ознайомитись з тим, що це взагалі за процедура та за яким принципом вона проходить.

Підписання угоди після завершення державних закупівель

Підписання угоди між замовником і переможцем – це обов’язковий етап, через який доводиться пройти лише тим учасникам, яким вдалось зробити найбільш економічно вигідну пропозицію. На цьому етапі замовник і виконавець отримують можливість задокументувати всі свої домовленості й прописати всі права та обов’язки в документі, який буде закріплено електронним підписом.

Сам алгоритм дій виникає приблизно за наступним сценарієм:

  • Публікація контракту – це повинно відбутися не пізніше як за 5 днів після того як було виявлено переможця в боротьбі за тендерне замовлення. Вже на цьому етапі готовий кінцевий документ, в якому вказана вся інформація, включаючи вартість пропозиції та детальний опис предмету закупівлі;
  • Підпис контракту – учасник, якого було визнано переможцем має 5 днів на те, щоб за допомогою електронного підпису дати свою згоду на виконання всіх вимог та обов’язків, прописаних в договорі. У випадку наявності якихось зауважень, користувач може зазначити їх в протоколі, після чого замовник зобов’язаний виправити всі помилки. На це йому дається не більше 3-х робочих днів;
  • Публікація звіту про укладання договору – це ще один важливий етап, який прописаний в чинному українському законодавстві. Мова йде про документ, в якому детально прописуються умови укладеного договору та інформація про предмет закупівлі, переможну пропозицію учасника й так далі;
  • Публікація звіту про виконання умов договору – даний етап наступає вже після того, як переможець в торгах підписав угоду і навіть встиг виконати всі зобов’язання зі свого боку. Сам документ може бути завантажений до ПроЗорро лише в тому випадку, коли між сторонами немає ніякого розголосу і вони задоволені в якості отриманих послуг.

Учасники, яким раніше не доводилось перейти до рангу переможців, повинні якомога раніше ознайомитися зі всіма нюансами, що стосуються участі в державних закупівлях. Тобто, користувач повинен вже з самого початку знати, через що йому доведеться пройти й більш детально ознайомитись зі всіма цими процесами.

Хто може взяти участь в аукціоні з продажу необробленої деревини 

Сучасні електронні торги, що проходять з використанням ресурсів ПроЗорро ставлять за основу принцип прозорості та рівних умов.

Це означає, що кожен бажаючий має можливість подати свою заявку на участь та спробувати сили в електронних торгах.

Це стосується всіх основних напрямків, включаючи й реалізацію необробленої деревини. На відміну від державних закупівель, які стали проводитися в системі ПроЗорро не так давно, необроблена деревина стала виставлятися на електронні торги не так давно.

При цьому, популярність таких лотів стрімко зростає і є декілька причин, які цьому дуже активно сприяють:

  • Прозорість – процедура є цілком легальна і контрольована діючими законами держави;
  • Економічна складова – формат електронних торгів є вигідним як для лісних господарств, так і для учасників торгів;
  • Зручність – взяти участь в торгах можна, знаходячись в будь-якому місці.

Що стосується учасників, то це можуть бути як фізичні так і юридичні особи. Головна вимога до користувачів – це відповідність всім основним критеріям, які обов’язково прописуються в самому оголошенні.

Якщо ж є якісь незрозумілі моменти, то по ним завжди можна проконсультуватися з технічною підтримкою.