Земельні аукціони в Україні

Дуже скоро українська влада розпочне проведення земельних торгів. Аукціони наберуть чинності ближче 1 липня, коли кожен зможе розпоряджатися своїми земельними ділянками на законних підставах. Тепер більш детально, багато осіб, які володіють земельними ділянками, можуть продавати їх з обмеженнями. Де одному власнику передається більше 100 га землі.

Оскільки до набрання чинності Законом № 522 в Україні діяв мораторій на земельні ділянки. Отже, ці аукціони матимуть величезний вплив на тіньову політику України, яка в реальному часі становить 60-90 млрд. грн. Також, з проведенням офіційних аукціонів, власники сільської землі зможуть легально продавати та здавати в оренду ділянки. У вільній формі власники зможуть розпоряджатися своїми землями, які належать до акцій.

Попередні оголошення були на веб-сайті Держкадастру, де ви можете побачити всю зібрану інформацію. Також ознайомтеся з правилами торгів та учасниками торгів.

Перший аукціон розпочався ближче

Отже, в Україні мораторій на використання та розпорядження земельними ділянками був скасований, і аукціони не змусять себе чекати. Основною перевагою торгівлі є електронна форма торгівлі. Кожен процес буде здійснюватися на сайті в Інтернеті Prozorro. Також українська влада допоможе запобігти корупційним угодам, рейдерським захопленням земельних ділянок та усунути втручання у купівлю чи оренду землі третіми сторонами.

Це незрівнянно хороша новина для української влади та законних власників, власників земельних ділянок та паїв. Довгий час усі чекали зняття мораторію на земельні ділянки, нарешті, чекали на введення Закону про продаж землі через офіційну платформу Prozorro.Продажі.

У реальному часі існують деякі обмеження щодо земельних ділянок:

  1. Продаж землі буде дозволений для фізичних осіб у розмірі не більше 100 гектара землі на одного учасника;
  2. Продаж земельних ділянок для організацій та учасників торгів буде дозволений до 10 000 гектара на одного учасника.
  3. Крім того, буде дозволено продавати акції, що належать, та законно орендувати чужі акції та особисті земельні ділянки інших учасників.

На сайті УУБ міститься вся необхідна інформація про ринок землі https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/auktsyony-po-zemle-skoro-startuyut-v-ukrayne/